Diadora S8000 ITALIA „Wheat” Beige

2016-03-09 by Snide

2014 rok upłynął pod znakiem włoskiej firmy Diadora. Włosi za sprawą nieprzerwanego pasma kolaboracyjnych projektów podbili serca nawet najbardziej zagorzałych miłośników obuwia sportowego.

Klasycznej sylwetce przywróconego modelu N9000 towarzyszyła najwyższa jakość wykonania sygnowana znakiem „Made in Italy”. W ubiegłym roku obserwowaliśmy kontynuację odniesionego sukcesu. Na równi z premierami kolaboracji mogliśmy cieszyć się ogólnodostępnymi wydaniami. W roku 2016 Diadora wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów z rodzimego podwórka. Miło nam poinformować, że już niebawem będziecie mogli zobaczyć produkty włoskiej marki w sklepach Distance.

Parę miesięcy temu na sklepowych półkach zadebiutowała reedycja S 8000. Jednak na chwilę wróćmy do początku ich historii. Biegówki pochodzą z archiwum włoskiej marki, dokładnie z roku 1990. Od 26 lat ich konstrukcja oraz użyte materiały pozostają wierne oryginalnemu projektowi. Sam model produkowany jest we Włoszech. Litera „S” w nazwie oznacza stabilność.

Na pierwszy rzut leci wydanie „Wheat” współtworzące Pigskin Pack. Górna część cholewki została wykonana z aksamitnego w dotyku świńskiego zamszu. Odblaskowy 3M przypadł na szary branding umieszczony po obu stronach buta. Elementami wyróżniającymi się na monochromatycznym tle są białe detale w postaci nazwy modelu, plastikowego panelu na sznurówki oraz wyściółki. Solidną podstawę pełni midsole wycięty z poliuretanowej pianki zapewniający odpowiednią amortyzację i wygodę.

Pigskin Pack pojawi się już niebawem. Będzie dostępny w rozmiarach od eur 41 do 46. Cena detaliczna wyniesie 799 zł.

Diadora_S8000_ITALIA_Wheat_Beige_03

Diadora_S8000_ITALIA_Wheat_Beige_02

Diadora_S8000_ITALIA_Wheat_Beige_05

Diadora_S8000_ITALIA_Wheat_Beige_04

Autor: Snide

Dziewczyna deklarująca oddanie starszym wydaniom Nike’a i Adidasa. Aśka ma focus zdecydowanie ustawiony na buty koszykarskie, zwłaszcza AF1, Dunki i Jordany. Istny bank wiedzy. Uczestniczka sneakersowych imprez. Autorka bloga SNIDEHEAD. Wiedzę i pasję przelała w forum FRESHAIRFIEND.com. Pisała dla Tenisufek oraz współtworzyła blog The Sneaker Day.

Więcej o autorze