Adidas x BAPE

2016-08-05 by Wojtas

Pamiętacie gdy w czerwcu pojawiły się pierwsze przecieki Adidas NMD tworzonych przy współpracy z japońską marką BAPE? Pisaliśmy o tym tutaj. Dziś już wszystko jest jasne!

Kolaboracja Adidas i BAPE dojdzie do skutku i zaowocuje nie jedną, a dwiema kolorystykami, co jest dla mnie dużą niespodzianką. Kolejnym zaskoczeniem niestety negatywnym, jest zastosowana w butach cholewka. Na kilku niewyraźnych zdjęciach, które pojawiły się jeszcze przed wakacjami, widać było, że góra buta została wykonana z Primeknitu. Na oficjalnych zdjęciach widzimy piankowy materiał, który nie napawa mnie optymizmem. Zdecydowanie bardziej wolałbym mesh, który szczerze mówiąc wcale nie jest taki najgorszy, nie mówiąc już o samym Primeknicie, którego dwukolorowy ściągacz umieszczony nad kostką, był genialnym wykończeniem całego projektu. Oczywiście to nie koncert życzeń, ale pozostaje pytanie dlaczego.

Adidas zaprezentował nam dwie kolorystyki. Pierwsza to oliwkowy Camo Print, który został umieszczony na białej podeszwie wykonanej w technologii Boost, w której zamocowano piankowe klocki w kolorach odpowiadających tym obecnym na cholewce. Na boku buta umieszczono trzy gumowe białe paski, a całość projektu została uzupełniona o białe sznurówki i białe mocowania. Jeżeli chodzi o drugą kolorystykę, to mamy do czynienia z Camo Printem utrzymanym w czerni i odcieniach szarości, również umieszczonym na białej piance Boost. Na boku cholewki, podobnie jak w przypadku poprzedniej wersji, znajdziemy trzy białe paski.

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość. Tymczasem sprawdzajcie obie kolorystyki, których spodziewana cena będzie wynosić 150$.

bape-nmd-green bape-nmd-black

Autor: Wojtas

Kiedyś grający w basket koleżka z Kalisza. Przez osobę Michaela Jordana i serię Air Jordan zainteresowany wszystkim co związane ze sneakersami. Aktualnie mieszkający we Wrocławiu i piszący co nieco o swojej zajawce. Instagram: @wojtaswie

Więcej o autorze