Happy Socks, czyli prezent idealny

2016-12-02 by Wojtas

Z racji, że wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie, a więc też czas prezentów. Warto by pomyśleć o czymś co nie tylko sprawi radość naszym najbliższym, ale będzie też czymś praktycznym. Na pomoc przychodzi marka Happy Socks, której profil pozwoliłem sobie nieco przybliżyć.  

Wesołe skarpetki zostały stworzone w 2008 roku przez dwóch kumpli. Viktor Tell oraz Mikael Solderlindh, bo o nich mowa, pochodzą ze Szwecji. Pierwszy z nich jest z zawodu grafikiem i z jego projektów postała pierwsza kolekcja Happy Socks, a ten drugi postanowił stworzyć z HS rozpoznawalną na całym świecie markę. Jak jest teraz? Skarpetki można kupić w ponad 90 krajach! Tak więc ich wzory i bogactwo kolorów rozweselają ludzi w wielu miejscach naszego globu. Możemy spotkać je dosłownie wszędzie. Pasują tak samo świetnie do strojów  bardziej business casualowych, jak i tych utrzymanych w kulturze szeroko pojętego streetwearu.

img_9775

Co o nich sądzę? Jakość wykonania jest naprawdę dobra. Jeżeli chodzi o wygodę, też nie ma do czego się doczepić. Mimo że, moja łydka nie należy do najmniejszych, nie czuję zbyt mocnego ucisku nawet przy długotrwałym noszeniu. Skarpety mimo cienkiego materiału są naprawdę ciepłe co sprawdzi się świetnie w panującej aktualnie na zewnątrz aurze. Szczególnie gdy chcemy wyjść na miasto w naszych ulubionych joggerach. Olbrzymia liczba dostępnych wzorów i kolorów pozwoli dopełnić najbardziej wymyślne stylizacje. Oprócz samych skarpet firma produkuje również bieliznę damską i męską.

img_9787

Cena jednej pary to najczęściej 29 zł. Inaczej sprawa wygląda w przypadku kolaboracji czy wydań specjalnych, których Happy Socks ma na swoim koncie naprawdę wiele. Mam tutaj na myśli współpracę z takimi osobami jak Snoop Dogg czy też Robert Rodriguez. Niecałe trzydzieści złotych za parę sprawia, że HS są ciekawą alternatywą dla dużo droższych skarpet od Stance, o których postaram się napisać wkrótce.

Skarpety Happy Socks w kilkudziesięciu wariantach kolorystycznych możecie kupić w sklepie Sneakers by Distance.

Autor: Wojtas

Kiedyś grający w basket koleżka z Kalisza. Przez osobę Michaela Jordana i serię Air Jordan zainteresowany wszystkim co związane ze sneakersami. Aktualnie mieszkający we Wrocławiu i piszący co nieco o swojej zajawce. Instagram: @wojtaswie

Więcej o autorze