Co myślę o warszawskim Sneakernessie?

2016-10-10 by Mahol

Największa obuwnicza impreza tego roku jest już za nami. Jednodniowy event pozwolił mi spotkać ludzi, z którymi nie widuję się często i jest cieszę się za każdym razem gdy mogę porozmawiać w rzeczywistym świecie. Bez messengera, maila czy telefonu. Miło jest spotkać ludzi z branży i pasjonatów podzielających te same zainteresowania i co więcej można z nimi odbyć konwersację w ojczystym języku. Stoisko SbD odwiedził również TEDE, Pani Ekscelencja, Kriskej, Szczepan Radzki – Kolekcjonerbutów oraz wielu, wielu innych. Dziękujemy Wam za to!!!

W 2016 udało mi się odwiedzić eventy w Paryżu, Pradze, Amsterdamie i Berlinie. Co prawda polska scena obuwnicza rozwija się dosyć szybko ale nadal wszystko jest takie mniejsze i bardziej skromne. Sala w Pałacu wydawała mi się zdecydowanie większa gdy po raz pierwszy odwiedziłem warszawski event. Po roku odniosłem takie same wrażenie, jak po latach odwiedziłem swoje pierwsze podwórko i piaskownicę. Znacie na pewno ten efekt kurczenia się pomieszczeń lub miejsc. Wspomnę tylko, że od kilkunastu lat nie rosnę.

W sobotę wszystko kręciło się wokół Yeezy 350, dzięki czemu prawdziwy ruch zaczął się po losowaniu butów Kanye Westa. I tu nasuwa się pytanie, czyją zasługą była w miarę dobra frekwencja? Organizatorów czy może pana rapera?

Obecność jedynie dwóch brandów wcale mnie nie dziwi. Wyjątkiem był event w Pradze. Na Teniskology pojawiły się prawie wszystkie czołowe marki. W tym roku w PKiN, swoją nową kolekcję pokazała Puma x UEG oraz Reebok walczący o dobrą sprzedaż klasycznych kicksów do tenisa. Zorganizowano kilka konkursów, można było zgarnąć fajne gifty, karty rabatowe lub kupić kicksy na stoiskach sklepowych w naprawdę dobrych cenach. Na szczęście nie był to jedyny powód, dla którego warto było przyjść. Zabrakło mi jednak „tego czegoś”. Całość oceniam jednak pozytywnie i z pewnością wrócę w 2017. O tak o, z czystej ciekawości.

sneakerness warszawa 2016 sneakerness warszawa 2016 sneakers by distance sneakerness warszawa 2016 sneakers by distance sneakerness warszawa 2016 sneakerness warszawa 2016 air jordan 1 bred sneakerness warszawa 2016 Yeezy Boost 750 sneakerness warszawa 2016 Zoology Clothing sneakerness warszawa 2016 Yeezy Boost 350 sneakerness warszawa 2016 supreme sneakerness warszawa 2016 sneakerness warszawa 2016 sneakerness warszawa 2016 sneakerness warszawa 2016 sneakerness warszawa 2016 sneakerness warszawa 2016 adidas ultra boost multicolor sneakerness warszawa 2016 sneakerness warszawa 2016 sneakerness warszawa 2016 sneakerness warszawa 2016 sneakerness warszawa 2016 sneakerness warszawa 2016

Autor: Mahol

W latach 90-tych był niezłym window shopperem ale już wtedy miłość do koszykówki nie pozwalała mu spokojnie przejść obok pary dobrych kicksów. Zajawka na kolekcjonowanie urodziła się w 2007 roku, a od 2011 jest ściśle związany z projektem Sneakers by Distance. Mahol to przykład osoby, która połączyła swoją pasję z pracą. Lepszego układu nie ma :) . Insta: IGMAHOL

Więcej o autorze