Sneakers Care czyli nowa linia od Tarrago

2016-09-27 by Pinio

Myślę, że nikomu nie trzeba przedstawiać marki Tarrago. Każdy kto choć trochę dba o swoje buty, na pewno korzystał już  z wybranych produktów hiszpańskiej marki. Najnowszym dzieckiem Tarrago jest linia kosmetyków nazwana Sneakers Care. W jej skład wchodzą: Cleaner, Protector, Expander, Rescue, Odor Killer, a ponadto Gloss Maker, Matt Maker oraz Sole Restorer. Cała linia jest przygotowana specjalnie do pielęgnacji oraz konserwacji sneakersów. Chcąc przybliżyć Wam nieco charakterystykę poszczególnych produktów, a także nasze osobiste przemyślenia oraz odniesienia od produktów innych flagowych marek takich jak Jason Markk czy Sneaky Brand, postanowiliśmy stworzyć cykl wpisów dotyczący nowych produktów od Tarrago. W pierwszej kolejności przedstawimy Wam nasze pierwsze odczucia.

Martyna

Właśnie wpadła do mnie paczka z preparatami do czyszczenia sneakersów firmy Tarrago. Zestaw obejmuje 5 produktów z nowej linii – Cleaner, Expander, Odor Killer, Rescue Conditioner, Protector i Matt Maker oraz szósty – Nano Protector, który jest już w sprzedaży jakiś czas.

Pierwsze wrażenie? Z racji tego, że nie znam jeszcze na tyle tej firmy, żeby móc opowiedzieć o skuteczności ich produktów, jak zawsze na pierwszy rzut idą sprawy wizualne. Moje oko na pewno cieszy minimalistyczne opakowanie z przewagą koloru białego, bez zbędnych grafik oraz napisów, tylko konkretne informacje. Z tego co zdążyłam się zorientować, wcześniej było zupełnie odwrotnie, więc jestem mile zaskoczona tym zestawem. Kwestia wizualna produktu ma duży wpływ na ocenę całości, przynajmniej u mnie. Pierwsze wrażenie zawsze jest najważniejsze. Według mnie dużym atutem jest także instrukcja obsługi umieszczona na etykiecie, która w sposób graficzny jasno pokazuje jak obchodzić się z danym produktem. Poniżej natomiast jest opisane do jakich materiałów jest najlepszy i jaki efekt uzyskamy po jego zastosowaniu.

Moja przygoda z czyszczeniem butów profesjonalnymi preparatami zaczęła się stosunkowo niedawno. Wcześniej preferowałam raczej domowe sposoby, czyli po prostu pralkę. Jedne kicksy przetrwały moje testy, inne niestety nie. I wtedy ktoś mądry polecił mi specjalne specyfiki do pielęgnacji obuwia. Do tej pory miałam przyjemność używać produktów z konkurencyjnej firmy – Jason Markk i przyznam, że byłam nimi zachwycona. Zarówno sprawy wizualne, jak i sam produkt był najwyższej jakości, dlatego tym bardziej jestem ciekawa jak spiszą się preparaty od Tarrago. Opakowania nie są zbyt duże, dlatego mam nadzieję, że nadrobią swoją wydajnością i będą służyły przez długi czas. Niektórzy twierdzą, że drogie produkty są najlepsze. W przypadku impregnatów Jason Markk to się sprawdziło. Jak będzie tutaj? Może jednak wcale nie trzeba przepłacać?

spreje2

PDT

Buteleczki mają kompaktowy rozmiar (125ml) przez co wydają się być dobrą opcją na podróż, ale do codziennego zastosowania wolałbym coś większego, jak kultowy Tarrago Nano Protector. Wszystkie produkty z linii Sneakers Care mają taki sam wygląd, rózni je z zewnątrz tylko napis i kolor nakrętki. Preferowałbym większe rozróżnienie graficzne poszczególnych produktów, mając ich kilka w szufladzie trudno na pierwszy rzut oka wybrać ten właściwy. Każda butelka posiada wbudowany atomizer ułatwiający nakładanie produktu.

cleaner

Wojtas

Dzisiaj do rąk wpadło mi kilka produktów z najnowszej linii kosmetyków do pielęgnacji obuwia marki Tarrago. Linia ta, która została nazwana ,,Sneakers Care”, to wielki ukłon w stronę fanów kicksów, którym, tak jak i mnie, brakowało w ofercie tej firmy czegoś stworzonego specjalnie dla sneakerheadów. Produkty zamknięte w poręcznych puszkach i buteleczkach zostały ozdobione bardzo ładnie zaprojektowaną etykietą, w której połączenie bieli i czerni oraz postawienie na prostotę i minimalizm, wypada dużo lepiej, niż krzykliwe etykiety innych marek, udowadniając, że w końcu najważniejsze są przecież nasze buty. Z tyłu znajdziemy przejrzystą obrazkową instrukcję jak stosować produkt oraz krótką adnotację w jakim celu i jakich materiałów mamy go stosować. W całej linii znajdziemy kilka ciekawych produktów, na przykład Protector, będący po części następcą chyba najlepszego wyrobu tej klasy, czyli Nano Protectora lub też odświeżacza o dźwięcznie brzmiącej nazwie Odor Killer. Już nie mogę się doczekać, aż przetestuję je na swoich butach, ale jeżeli sprawdzą się tak jak pozostałe produkty Tarrago, na pewno na stałe zagoszczą na mojej półce.

W najbliższym czasie przybliżymy Wam jak działa każdy z produktów, a jak się zapewne domyślacie, produkty będą już niedługo dostępne w Sneakers by Distance.