Tarrago Sneakers Care – Protector

2016-10-14 by Pinio

Pogoda powoli staje się co raz mniej przyjemna dla naszych butów. Z tego powodu postanowiliśmy, jako kolejny środek z nowej linii Tarrago – Sneakers Care, przetestować dla Was Protector – środek przeznaczony do ochrony naszych sneakersów. Co myślą o nim nasi autorzy?

protector

Martyna

Po Cleanerze z firmy Tarrago przyszedł czas na zaimpregnowanie butów specyfikiem w sprayu, który nazwano Protector. Do testów wzięłam buty z cholewką z nubuku i elementami ze skóry. Co mnie zaskoczyło na pierwszy rzut oka? Na pewno to, że czas oczekiwania na efekt po spryskaniu butów to tylko 30 min, podczas gdy na przykład podobny produkt od konkurencyjnej marki Jason Markk potrzebuje na zadziałanie aż 24 godzin i to buty trzeba spryskać aż dwa razy. Faktycznie po zastosowaniu Protectora buty chronione są specjalną powłoką odporną na zabrudzenia z błota czy innych podobnych tematów, a różnego rodzaju płyny spływają po powierzchni cholewki nie wsiąkając w nią. Na opakowaniu napisane jest, żeby stosować produkt regularnie, więc postanowiłam impregnować buty raz w miesiącu, chyba, że faktycznie się ubrudzą i trzeba będzie zacząć czyszczenie od początku. W takim przypadku wiadomo, że trzeba powtórzyć zabieg. I na koniec kwestia zapachu – poprzednie moje preparaty właściwie były nie wyczuwalne, tutaj zapach przypomina trochę dezynfekcję w szpitalu, mimo wszystko nie jest to na tyle uciążliwy zapach, żeby można było narzekać. Jest to bezsprzecznie produkt, którym powinniśmy się zainteresować w okresie jesiennym i zimowym, który sprzyja wszelkiego rodzaju zabrudzeniom naszych butów.

PDT

Według producenta głównym zadaniem Tarrago Protector jest ochrona przed deszczem, śniegiem i brudem. Ja swój egzemplarz testowałem na czarnych zamszowych butach. Ciężko obiektywnie stwierdzić siłę działania specyfiku, aczkolwiek odniosłem wrażenie, że brud dużo ciężej przyczepia się do powierzchni zaimpregnowanego materiału. Użytkownicy zaznajomieni z innym preparatem hiszpańskiej marki, Nano Protectorem mogą poczuć lekki niedosyt – Tarrago Sneakers Care Protector nie odpycha cząsteczek wody tak skutecznie jak wersja Nano, jest jednak bardziej uniwersalny. Produkt jest aplikowany przy użyciu atomizera i przybiera konsystencje płynu rozpryskiwanego na impregnowaną powierzchnię. Zamsz, który pokryłem Tarrago Protectorem zmienił nieznacznie kolor na delikatnie ciemniejszy, co w przypadku czerni okazało się być pożądanym efektem.

Wojtas

Kolejnym krokiem po starannym wyczyszczeniu butów powinna być ich dokładna konserwacja i ochrona przed przyszłymi trudami, a właściwie brudami dnia codziennego. Tutaj na rynku bezapelacyjnie rządzi produkt znany jako Nanoprotector, który pokrywa powierzchnię buta hydrofobową warstwą, chroniącą przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Na pewno wiele widzieliście filmików, w których nowe Yeezy zostają oblane różnego rodzaju sosami, a mimo to wychodzą z tego bez szwanku. Popularność tego produktu wśród sneakerheadów, prawdopodobnie popchnęła Tarrago do wypuszczenia Protectora z linii Sneakers Care. Jak większość produktów z tej linii Protector, został zamknięty w małej poręcznej puszce. Niemiłym zaskoczeniem jest tutaj sposób dozowania produktu, który bardziej przypomina ten znany chociażby z perfum, a nie lakieru do włosów. Utrudnia nam to na pewno dokładne pokrywanie większych powierzchni, natomiast gdy chce się dokładnie pokryć jakiś element, nakłada się zdecydowanie za dużo produktu. Co do samego działania, bo to jest tutaj najważniejsze, produkt nie wypada już tak źle. Niestety wciąż brakuje mu sporo do jego starszego kuzyna Nanoprotectora. Wydaje się być jednak świetną alternatywą dla produktów innych marek, które utożsamiają swoje produkty z kulturą kolekcjonowania butów. Uważam, że warto mieć ten produkt na swojej półce, ponieważ zdaje się być bardzo dobrym uzupełnieniem protekcji, szczególnie, że możemy go użyć bez większych problemów w zamkniętym pomieszczeniu, ponieważ sposób dozowania, na który wcześniej narzekałem nie tworzy wielkiej toksycznej dla naszego układu oddechowego chmury. Jest to bardzo przydatne, gdy planujemy wyjść z domu, a za oknem deszcz. Właśnie wtedy warto odbudować powłokę ochronną korzystając z Protectora z linii Sneakers Care od Tarrago.